Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SA10JM470A19R25XXX |
| Manufacturer | Aishi Capacitors (Hunan Aihua Group |
| Series | A1 |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Type | Polymer |
| Capacitance | 47 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 25mOhm |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Features | - |
| Ripple Current @ Low Frequency | - |
| Ripple Current @ High Frequency | 1.8 A @ 100 kHz |
| Impedance | - |
| Lead Spacing | - |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
The following parts include "SA10JM470A19R25XXX" in Silicon Labs SA10JM470A19R25XXX.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.