Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components S103M84Z5UR83K0
Part No.:
S103M84Z5UR83K0
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10000PF 3KV Z5U RADIAL
Shipping
S103M84Z5UR83K0 Information
Manufacturer:
Series:
S
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
-30°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial, Disc
Size / Dimension:
0.846" Dia (21.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)