Vishay Dale RLR05C9R53FSB14
Part No.:
RLR05C9R53FSB14
Description:
RES 9.53 OHM 1% 1/8W AXIAL
Shipping
RLR05C9R53FSB14 Information
Resistance:
9.53 Ohms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-65°C ~ 150°C
Size / Dimension:
0.066" Dia x 0.150" L (1.68mm x 3.81mm)
Failure Rate:
S (0.001%)