Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RHS250P36BPZAN4153
Part No.:
RHS250P36BPZAN4153
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 250PF 8KV
Shipping
RHS250P36BPZAN4153 Information
Manufacturer:
Series:
GDZM
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
250 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
8000V (8kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-10°C ~ 85°C