Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RE020080BD16236BJ1
Part No.:
RE020080BD16236BJ1
Description:
CAP CER 1600PF 4KV R85 NONSTND
Shipping
RE020080BD16236BJ1 Information
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
3.189" (81.00mm)