Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RE020080BD10138BF1
Part No.:
RE020080BD10138BF1
Description:
CAP CER 100PF 4KV R7 NONSTND
Shipping
RE020080BD10138BF1 Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
3.189" (81.00mm)