Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RE012085BB60038BJ1
Part No.:
RE012085BB60038BJ1
Description:
CAP CER 60PF 2KV R85 NONSTND
Shipping
RE012085BB60038BJ1 Information
Capacitance:
60 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)