Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RE012020BB20136BJ1
Part No.:
RE012020BB20136BJ1
Description:
CAP CER 200PF 2KV R85 NONSTND
Shipping
RE012020BB20136BJ1 Information
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)