Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RE012020BB10038BF1
Part No.:
RE012020BB10038BF1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10PF 2KV R7 NONSTND
Shipping
RE012020BB10038BF1 Information
Manufacturer:
Series:
RE
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
0.591" Dia (15.00mm)