Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RD045120WE30233BK1
Part No.:
RD045120WE30233BK1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 3000PF 11KV NONSTND
Shipping
RD045120WE30233BK1 Information
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
11000V (11kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
2.559" Dia (65.00mm)
Height - Seated (Max):
4.724" (120.00mm)