Knowles Novacap RC3640R853K162KX250T
Part No.:
RC3640R853K162KX250T
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
MULTILAYER CERAMIC CAPACITOR
Shipping
RC3640R853K162KX250T Information
Manufacturer:
Knowles Novacap
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
0.085 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1600V (1.6kV)