Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RC020080BD20236BJ1
Part No.:
RC020080BD20236BJ1
Description:
CAP CER 2000PF 4KV NONSTND
Shipping
RC020080BD20236BJ1 Information
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
3.189" (81.00mm)