Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RC020080BD16238BJ1
Part No.:
RC020080BD16238BJ1
Description:
CAP CER 1600PF 4KV NONSTND
Shipping
RC020080BD16238BJ1 Information
Capacitance:
1600 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4000V (4kV)
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
3.189" (81.00mm)