Taiwan Semiconductor Corporation RB520G-30
Part No.:
RB520G-30
Manufacturer:
Taiwan Semiconductor Corporation
Category:
Single Diodes
Package:
SOD-723
Description:
SOD-723F, 30V, 0.1A, SCHOTTKY DI
Shipping
RB520G-30 Information
Manufacturer:
Series:
Package/Case:
SOD-723
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
450 mV @ 10 mA
Speed:
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
500 nA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F:
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOD-723F
Operating Temperature - Junction:
125°C