Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RB016050BC12238BJ1
Part No.:
RB016050BC12238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1200PF 3KV
Shipping
RB016050BC12238BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)