Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RA012020BB80033BH1
Part No.:
RA012020BB80033BH1
Description:
CAP CER 80PF 2KV NONSTND
Shipping
RA012020BB80033BH1 Information
Capacitance:
80 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)