Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RA012020BB16033BF1
Part No.:
RA012020BB16033BF1
Description:
CAP CER 16PF 2KV R7 NONSTND
Shipping
RA012020BB16033BF1 Information
Capacitance:
16 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)