Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components RA012020BB10038BF1
Part No.:
RA012020BB10038BF1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 10PF 2KV R7 NONSTND
Shipping
RA012020BB10038BF1 Information
Manufacturer:
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Chassis Mount
Package / Case:
Nonstandard, Tabbed
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)