Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PZ0200WJ12238BH1
Part No.:
PZ0200WJ12238BH1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 1200PF 14KV DISK
Shipping
PZ0200WJ12238BH1 Information
Manufacturer:
Series:
P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C