Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PZ0200WH50238BJ1
Part No.:
PZ0200WH50238BJ1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 5000PF 13KV DISK
Shipping
PZ0200WH50238BJ1 Information
Manufacturer:
Series:
P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C