Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0070BE20236AP1
Part No.:
PS0070BE20236AP1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 2000PF 5KV N2200 DISK
Shipping
PS0070BE20236AP1 Information
Manufacturer:
Series:
PS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
N2200
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C