Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0055BE33038BF1
Part No.:
PS0055BE33038BF1
Description:
CAP CER 33PF 5KV R7 DISK
Shipping
PS0055BE33038BF1 Information
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.244" Dia (57.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)