Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0055BE22136BH1
Part No.:
PS0055BE22136BH1
Description:
CAP CER 220PF 5KV R42 DISK
Shipping
PS0055BE22136BH1 Information
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
2.244" Dia (57.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)