Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0040VT68238BL1
Part No.:
PS0040VT68238BL1
Description:
CAP CER 6800PF 3.5KV DISK
Shipping
PS0040VT68238BL1 Information
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
3500V (3.5kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)