Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0040BE20138BJ1
Part No.:
PS0040BE20138BJ1
Description:
CAP CER 200PF 5KV R85 DISK
Shipping
PS0040BE20138BJ1 Information
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.772" Dia (45.00mm)
Height - Seated (Max):
0.827" (21.00mm)