Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0030VT33273BL1
Part No.:
PS0030VT33273BL1
Description:
CAP CER 3300PF 3.5KV AXIAL
Shipping
PS0030VT33273BL1 Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
-20%, +40%
Voltage - Rated:
3500V (3.5kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)