Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0030BE39136AP1
Part No.:
PS0030BE39136AP1
Description:
CAP CER 390PF 5KV N2200 AXIAL
Shipping
PS0030BE39136AP1 Information
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
N2200
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)