Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0030BE39038BG1
Part No.:
PS0030BE39038BG1
Description:
CAP CER 39PF 5KV R16 AXIAL
Shipping
PS0030BE39038BG1 Information
Capacitance:
39 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
1.417" Dia (36.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)