Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0020VT15273BL1
Part No.:
PS0020VT15273BL1
Description:
CAP CER 1500PF 3.5KV AXIAL
Shipping
PS0020VT15273BL1 Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
-20%, +40%
Voltage - Rated:
3500V (3.5kV)
Temperature Coefficient:
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)