Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0020BE33036BH1
Part No.:
PS0020BE33036BH1
Description:
CAP CER 33PF 5KV R42 AXIAL
Shipping
PS0020BE33036BH1 Information
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)