Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0020BE27133AP1
Part No.:
PS0020BE27133AP1
Description:
CAP CER 270PF 5KV N2200 AXIAL
Shipping
PS0020BE27133AP1 Information
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
N2200
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)