Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PS0020BE10136BJ1
Part No.:
PS0020BE10136BJ1
Description:
CAP CER 100PF 5KV R85 AXIAL
Shipping
PS0020BE10136BJ1 Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
5000V (5kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
0.984" Dia (25.00mm)
Height - Seated (Max):
0.866" (22.00mm)