Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEZ140WV60136BJ1
Part No.:
PEZ140WV60136BJ1
Description:
CAP CER 600PF 30KV R85 DISK
Shipping
PEZ140WV60136BJ1 Information
Capacitance:
600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
30000V (30kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)
Height - Seated (Max):
2.165" (55.00mm)