Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEZ140BQ10236BJ1
Part No.:
PEZ140BQ10236BJ1
Description:
CAP CER 1000PF 25KV R85 DISK
Shipping
PEZ140BQ10236BJ1 Information
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25000V (25kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)
Height - Seated (Max):
2.165" (55.00mm)