Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEZ140BJ30236BJ1
Part No.:
PEZ140BJ30236BJ1
Description:
CAP CER 3000PF 15KV R85 DISK
Shipping
PEZ140BJ30236BJ1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)
Height - Seated (Max):
2.165" (55.00mm)