Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEZ140BJ25236BJ1
Part No.:
PEZ140BJ25236BJ1
Description:
CAP CER 2500PF 15KV R85 DISK
Shipping
PEZ140BJ25236BJ1 Information
Capacitance:
2500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)
Height - Seated (Max):
2.165" (55.00mm)