Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEF220WP20238BJ1
Part No.:
PEF220WP20238BJ1
Description:
CAP CER 2000PF 20KV R85 DISK
Shipping
PEF220WP20238BJ1 Information
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
20000V (20kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)