Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEF220WN50136BG1
Part No.:
PEF220WN50136BG1
Description:
CAP CER 500PF 18KV R16 DISK
Shipping
PEF220WN50136BG1 Information
Capacitance:
500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
18000V (18kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)