Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEF220WL25136BF1
Part No.:
PEF220WL25136BF1
Description:
CAP CER 250PF 16KV R7 DISK
Shipping
PEF220WL25136BF1 Information
Capacitance:
250 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)