Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEF220WH50236BJ1
Part No.:
PEF220WH50236BJ1
Description:
CAP CER 5000PF 13KV R85 DISK
Shipping
PEF220WH50236BJ1 Information
Capacitance:
5000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)