Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PEF220WH10336BK1
Part No.:
PEF220WH10336BK1
Description:
CAP CER 10000PF 13KV R230 DISK
Shipping
PEF220WH10336BK1 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R230
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
8.858" Dia (225.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)