Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0200WJ30133BF1
Part No.:
PE0200WJ30133BF1
Description:
CAP CER 300PF 14KV R7 DISK
Shipping
PE0200WJ30133BF1 Information
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)