Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0200BJ20133BF1
Part No.:
PE0200BJ20133BF1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 200PF 15KV R7 DISK
Shipping
PE0200BJ20133BF1 Information
Manufacturer:
Series:
P
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R7
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Features:
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Failure Rate:
Mounting Type:
Requires Holder
Package / Case:
Disk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension:
7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max):
1.772" (45.00mm)