Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140WL30238BK2
Part No.:
PE0140WL30238BK2
Description:
CAP CER 3000PF 16KV R230 DISK
Shipping
PE0140WL30238BK2 Information
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16000V (16kV)
Temperature Coefficient:
R230
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)