Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140WJ40133BH1
Part No.:
PE0140WJ40133BH1
Description:
CAP CER 400PF 14KV R42 DISK
Shipping
PE0140WJ40133BH1 Information
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
400 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)