Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140WJ30133BG1
Part No.:
PE0140WJ30133BG1
Description:
CAP CER 300PF 14KV R16 DISK
Shipping
PE0140WJ30133BG1 Information
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)