Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140WJ12233BJ1
Part No.:
PE0140WJ12233BJ1
Description:
CAP CER 1200PF 14KV R85 DISK
Shipping
PE0140WJ12233BJ1 Information
Product Status:
Active
Capacitance:
1200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
14000V (14kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)