Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140WH60133BH1
Part No.:
PE0140WH60133BH1
Description:
CAP CER 600PF 13KV R42 DISK
Shipping
PE0140WH60133BH1 Information
Capacitance:
600 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R42
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)