Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140WH20233BJ1
Part No.:
PE0140WH20233BJ1
Description:
CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK
Shipping
PE0140WH20233BJ1 Information
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
13000V (13kV)
Temperature Coefficient:
R85
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)