Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components PE0140BJ25133BG1
Part No.:
PE0140BJ25133BG1
Description:
CAP CER 250PF 15KV R16 DISK
Shipping
PE0140BJ25133BG1 Information
Capacitance:
250 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
15000V (15kV)
Temperature Coefficient:
R16
Operating Temperature:
-55°C ~ 100°C
Size / Dimension:
5.512" Dia (140.00mm)